TOTO JE STRAŠNE VEĽA.

Fráza, ktorá sa v nás vynára takmer vždy, keď máme niečo zaplatiť. O to viac, keď sa nejedná o štandardnú sumu, na ktorú sme boli doposiaľ zvyknutí.

Ruku na srdce. Koľkí to stále máme v sebe tak zakódované, že to používame takmer denne a veľa krát podvedome?

Veľa krát povieme „toto je strašne veľa“ aj na ceny, pri ktorých sa potom zastavíme a povieme si, veď to predsa nie je až tak veľa, ako sa to zdalo.

TOTO JE STRAŠNE VEĽA ja počúvam často. Robím s ľuďmi biznis. Tu sa točia čísla. Prezentujú sa ceny. A veta „toto je strašne veľa“ je našim spoločníkom v biznise každý deň.

PREČO JU ihneď VYHODIŤ zo slovníka, keď platíš ti poviem čoskoro.

AKO  ju využiť pre svoj  maximálny rast a progres? To ti tiež poviem čoskoro.

Najskôr mi však dovoľ pár viet k tejto téme.

 

TOTO JE STRAŠNE VEĽA. Na to by som musela robiť 2 roky. TOTO JE STRAŠNE VEĽA. Toľko nezarobíme ani s manželom my dvaja dokopy. TOTO JE STRAŠNE VEĽA, za to by som mohla byť týždeň pri mori. TOTO JE STRAŠNE VEĽA. Keby to bolo menej, určite by som si to mohla dovoliť aj ja.

TOTO počujem pri číslach denodenne.  Stále dookola tie isté frázy, ktoré sa stali presvedčeniami mnohým, napriek tomu, že nevznikli z ich vlastnej SKÚSENOSTI.

Prevzali to a už ani nevedia odkiaľ, či od koho. Patríš do tejto skupiny ľudí aj TY?

Nečudo. Sme alebo sme tam boli raz VŠETCI. I ja. A to učím o peniazoch. Paradox, že

Ver mi, že pojem VEĽA je VEĽMI relatívny. Kým pre niekoho je veľa 5eur, pre iného je to málo. Kým niekto si nemôže dovoliť pustiť z ruky len tak 200 eur, pre niekoho je to „tringelt“.

Tak kde je to merítko pojmu „VEĽA“ pri peniazoch???


V tvojej hlave. LEBO…

Používaš zlú optiku.

Kým TY pozeráš na čísla a cenu IBA z pohľadu čísel: „O toto prídem“, iní pozerajú na cenu a čísla z pohľadu: „Čo mi to prinesie?“

Kým ty pozeráš o VEĽA prídem, keď to zaplatím.

Druhý pozerá VEĽA získam, keď to zaplatím.

Rozumieš, čo tu píšem? Stále vravím o tých istých číslach. 5 a 200. Tie isté čísla. Rozdielne pohľady. Rozdielne výsledky. Rozdiel vo VEĽA. Jeden získava, druhý tratí. Na ktorej strane brehu si ty? Na oboch súčasne byť nemôžeš. Musíš si vybrať.


PREČO vetu TOTO JE STRAŠNE VEĽA vyhodiť zo slovníka?  Všimni si, akú máš energiu, keď to vyslovíš. Všimni si, akú máš energiu, keď ti tá veta vyhŕkne z podvedomia. Ide o energiu nedostatku.

Cítiš sa zle. Menejcenná. Nehodná odmeny. Nezasluhujúca hojnosť. Táto energia ťa dostáva do role obete a z toho sa plodí iba nespokojnosť. Vedome znižuj frekvenciu jej používania.

Tvoja energia sa začne meniť. A nie len to! Ba čo viac, tvoj mozog sa preprogramováva a začne ti ukazovať príležitosti ako dosiahnuť to, po čom túžiš a ako si to môcť DOVOLIŤ.

AKO využiť vetu TOTO JE STRAŠNE VEĽA pre svoj vlastný progres? Toľko spôsobov by som ti chcela ukázať. Ale to sa nevmestí do článku, na to treba knihu Dajme si jeden teraz a druhý v nasledujúcom článku, súhlasíš?

Keď nabudúce budeš stáť pred rozhodnutím dám či nedám, toto je strašne veľa, tak sa opýtaj seba. Ako dostanem tú sumu naspäť. A zachyť hneď prvú myšlienku, skôr ako ti mozog vyhodí ERROR, to je blbosť. To sa ti nepodarí. Ty na to nemáš. To je riadna blbosť, čo ťa to napadlo? Prosím ťa, si smiešna!

Zapíš si prvú myšlienku na papier, do zošita, poznámkového bloku, telefónu a pýtaj sa najbližších 21 dní, ako dostanem tú sumu naspäť??? A vždy si zapíš prvú myšlienku. POZOR! Bez hodnotenia! Nehodnoť, iba zapíš.


Na teraz toľko. Nabudúce ťa ešte „dorazím“ pohľadom na VEĽA z pohľadu energie peňazí.

Chceš aj tam vidieť ten rozdiel vo VEĽA vs VEĽA.

A ešte mám jeden pohľad na čo je veľa, ale tu už budeš potrebovať  kalkulačku. Chceš aj ten vidieť?

Zanechaj mi komentári pod článkom „chcem“  a ja sa s tebou pustím do debaty aj na tieto témy.

Pomáham podnikateľkám budovať ich profiTujúce podnikanie a užívať si podnikanie.

Žiadne komentáre na zobrazenie.

 

Štítky:
Zakladateľka empirickej školy podnikania KVAZARY INSTITUTE. Spoločne sa učíme podnikať, aby sme mali podnikanie, ktoré nás baví a prináša príjmy.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů